×

Severská inspirace pro váš domov

Skandinávie je země krásné přírody a mrazivých zim. Svou povahu vtiskla krajina i svým obyvatelům a ti zase do svého životního stylu. Přesto severský bytový design není vůbec chladný a nepřístupný, jak by se mohlo zdát. Využívá přírodní materiály a čisté linie se specifickými barvami. Svou jednoduchostí a elegancí dává vyniknout prostoru a světlu, kterého není na severu právě nazbyt. Nejen to stojí za jeho celosvětovou popularitou.

Účelnost především

Ať už jste příznivci severského stylu, nebo ne, jistě si vybavíte jeho základní znaky. Jednoduchý nábytek může působit banálně a fádně, ale je za ním něco víc. Za zdánlivou jednoduchostí se skromně skrývá promyšlenost, účelnost a nadčasová elegance. Kvalitní severský design prakticky nestárne, sroste s bytem v jednolitý celek a vy si po čase uvědomíte, že k němu tak nějak patří. Můžete měnit koberce, dekorace nebo záclony, tomu všemu se pravý severský design přizpůsobí. Byl zkrátka vymyšlen tak, aby odolal módním vlnám a by doslova na celý život.

Obývací stěna BOX

Typické pro severský styl jsou světlé barvy, které odpovídají barevné škále severských druhů dřev. Vždyť dřevo je také jedním z hlavních vývozních produktů Skandinávie. Světlé a bílé plochy bývají často podtrženy kontrastními prvky v černé barvě, takže ani černobílé variace nejsou výjimkou.  

Do našeho e-shopu přibyla teď nová obývací stěna BOX, která splňuje vše výše uvedené. Dřevo harmonicky ladí s bílými částmi. Šachovnicově hravá je pak obývací sada KING, kterou si můžete vybrat ve třech černobílých sestavách.

Jen nábytek nestačí

Pokud chcete mít svůj domov zařízený ve skandinávském stylu, nákupem nábytku to nekončí. Interiér se totiž musí přizpůsobit severskému způsobu života. A jedním z jeho znaků je nedostatek světla. Kvůli polárním nocím si lidé ze Švédska nebo Norska váží světla víc než čehokoli jiného. Tomu také podřizují vzhled domácnosti. Převládají bílé výmalby a světlé pastelové dekorace. Zkrátka žádné temné barvy, které by pohlcovaly už tak vzácný sluneční svit. A když chybí slunce, pomůže to umělé. Množství lamp a svítidel je dalším znakem pro severský styl bydlení. Prohlédněte si naši nabídku osvětlení, které skvěle doplní váš interiér.

Přejeme vám mnoho inspirace.

Vaše Divanti