×

Pro zimní spánek

Zase ten zimní čas, je dřív tma a člověk by tak nějak pořád spal. V ložnici touhle dobou trávíme stále více času. Tak si ji pěkně zútulněte. Vyberte si postel, do které budete s rozkoší ulehat a ze které vstanete nabití energií. A nepodceňte ani další vybavení, jako jsou skříně a úložné prostory.

 
 

S blížící se zimou se dny zkracují a my zase najíždíme na takové to klasické „do práce za tmy, z práce za tmy“. Nedostatek (slunečního) světla v nás vyvolává únavu, a tak často už během dne myslíme na to, až konečně zaplujeme do postele. Ba co víc, v ložnici mnohdy trávíme čas i ve volných chvílích. Aby to lenošení bylo jaksepatří pohodlné, příjemné a zároveň kvalitní, je třeba myslet na pár důležitých věcí.

 
 

Vyberte si tu správnou postel se vším všudy

Při výběru postele je nezbytné zohlednit především její konstrukci. Proto než se do toho pustíte, důkladně si promyslete, co od ní očekáváte a jaký je vlastně váš vkus.

V obchodech už dávno nenarazíte jen na dřevěné konstrukce postelí. Velké oblibě se rovněž těší také kovové či čalouněné postele. Při vybírání je třeba pamatovat na to, aby materiál ladil se zbytkem ložnice a zároveň aby konstrukce byla natolik stabilní, že během spánku nebude nepříjemně vrzat. Na výběr jsou také postele rovných či oblých tvarů, v tradičním nebo moderním vzhledu a některé mají i úložné prostory.

Nezanedbatelným aspektem je výška postele. Od ní se pak odvíjí to, jak (ne)pohodlně se vám bude ulehat do postele a vstávat z ní. Podle odborníků je optimální výška 50–65 cm. Nejdůležitější však je, aby byla zvolená výška ideální pro vás. V naší nabídce najdete postele různých výšek, vybrat si tak můžete přesně to, co vám nejvíce vyhovuje. Například postel Judita 242 je vysoká pouhých 38 cm, oproti tomu postel Milo se chlubí výškou 86 cm.

 

Klíčový je rovněž výběr matrace. K dostání jsou měkčí i tvrdší varianty a opět záleží na tom, co nejvíce vyhovuje vám. V každém případě platí, že by vám měla být příjemná a měla by rovnoměrně rozložit váhu vašeho těla. Kvalitní matrace ani po několika měsících či letech neztrácejí svůj tvar a nejsou proleželé. Tomu samozřejmě napomáhá také kvalitní postelový rošt.

 
 

Nábytek se také počítá

Pohodlná postel je jedna věc, ale abyste si lenošení užili opravdu na maximum, je k tomu třeba také ta pravá atmosféra. Dotáhněte ji k dokonalosti nábytkem!

Ložnice by za všech okolností měla působit vzdušným dojmem, proto volte jednoduchý nábytek, který šetří místo. Ohromně praktická je například rohová skříň, která využije přesně ty prostory, které často zůstávají zbytečně volné. Velmi oblíbeným kouskem nábytku také bývá šatní skříň se zrcadlem, které ložnici opticky zvětší. Nezapomeňte ani na noční stolky – na výběr jsou ty klasické, ale ideální volbou do malé ložnice je závěsná police.

 

Výborným řešením úložných prostor jsou zásuvky pod postel. Jednoduše do nich schováte méně používané věci, a tím zajistíte, že ložnice nebude působit přeplněným dojmem. Pak už jen stačí vyladit prostor vkusnými doplňky a můžete se pustit do zimního spánku.

Vaše Divanti