×

Masivní nábytek: víme, proč si ho zamilujete

Nic naplat, dřevo je dřevo. Je to surovina, který nás provází od dávnověku. Pohled na něj uklidňuje a navozuje pocit bezpečí. Není vidu, že se jím stále rádi obklopujeme. Prohlédněte si naši nabídku masivního nábytku. Poradíme vám nejen, jak správně vybrat, ale i jak o něj pečovat.

 
 

Proč právě dřevo?

Dřevěný nábytek byl v našich obydlích k vidění odnepaměti. V poměrně nedávné době sice trendy zavelely vyměnit dřevo za moderní umělé materiály v neosobním stylu, ale v posledních letech se opět pozvolna vracíme k nadčasovému dřevu. Jedině tento přírodní materiál nám v našich domovech navodí ten správný pocit tepla, bezpečí a útulnosti, který tolik milujeme. A co víc, dřevo tak nádherně voní… také to cítíte? 🙂

Masivní nábytek má ale spoustu dalších výhod, díky kterým si získal srdce tolika lidí. Patří mezi ně:

  • výborné tepelné vlastnosti,
  • pohlcování pachů,
  • tlumení zvuků,
  • dlouhá životnost,
  • vysoká odolnost,
  • antibakteriální účinky.

 
 

Bezesporu nejoblíbenějším druhem masivního nábytku je ten lakovaný, který dodá každé domácnosti či pracovně skutečně luxusní vzhled. Všem známým nadčasovým nábytkem, který se už před lety objevoval nejen v dětských pokojíčkách, je také borovicový masiv. Jeho neutrální přírodní barva se skvěle hodí i k jinému druhu nábytku. Navíc má díky své robustnosti velmi vysokou odolnost proti poškození. Ne nadarmo se proto tento materiál používá především pro výrobu postelí.

 
 

S čím dřevo zkombinovat?

Pro tuto přírodní surovinu platí, že se dá zkombinovat takřka s čímkoliv. Pokud ale chcete čistě přírodní styl, vsaďte na materiály, jakými jsou kámen, sklo nebo ocel. V kombinaci se dřevem vykouzlí v interiéru dokonalou harmonii. Masivní nábytek si velmi dobře rozumí také s tkaninou nebo čalouněním. Dokonalým příkladem je naše kolekce nábytku do ložnice Corino, která kombinuje dubový masiv, sklo a čalouněné detaily, což celé sestavě dodává výjimečně elegantní vzhled. Velmi podobně je na tom také nábytek do ložnice Rossano, který zaujme především černým lakovaným dřevem.

 
 

Jak se o dřevo starat?

Je všeobecně známo, že dřevo by nemělo pravidelně přicházet do styku s vodou. Důležitá pro zachování jeho vlastností i vzhledu je také vlhkost, která by se v interiéru měla pohybovat mezi 40-60 %, a teplota – ideální je kolem dvaceti stupňů.

Péče o dřevěný nábytek není tak složitá, jak by se mohlo zdát. Dřevo můžete otírat suchým či vlhkým hadříkem v kombinaci s čistícím přípravkem na nádobí. Na trhu jsou také speciální přípravky na nábytek, které zároveň zvýší jeho lesk.

 
 

A co doplňky?

Ani u masivního nábytku nezapomínejte na vhodné doplňky. Je třeba ale myslet na to, aby nebyly příliš výrazné – zbytečně by totiž zastínily krásu dřeva. Ideální jsou v tomto případě decentní dekorace anebo opět kousek přírody – pokojové rostliny a bambusové či proutěné doplňky. Nebojte se ani dalšího dřeva – neopracovaný pařez jako stoleček, místo květiny větvičky ve váze, plátky kulatiny jako podnos na kávu… možností je spousta.

 

Přejeme vám spoustu inspirace!

Vaše Divanti