×

Jak efektivně vybavit malý byt

Poradit si s prostorem v malém bytě rozhodně není beznadějné. Nevíte si rady, jak maximálně využít každý centimetr, abyste snadno a efektivně vykouzlili nádherný domov? Pomůžeme vám s tím!

 
 

Základem jsou barvy

Všeobecně platí, že světlé barvy prostor opticky zvětší a tmavé naopak zmenší. Proto vynechejte výrazné odstíny a raději sáhněte po bílé nebo jiných světlých barvách. Architekti se shodují, že ideální je kombinace maximálně 3 barevných odstínů. Myslete na to při výběru nábytku i podlah. Jedině tak vytvoříte útulný a sjednocený prostor, ve kterém se budete cítit příjemně.

Náš tip: Vsaďte na kontrast tmavého stropu a světlých stěn. Místnosti tak budou působit větším a vzdušnějším dojmem.

 

Světlo není nepřítel

Systémový nábytek Spot

U malých bytů je světlo víc než důležité. V kombinaci se světlými barvami dokáže s malým prostorem úplné divy. Pokud se váš domov pyšní velkými okny, která propouští dostatek denního světla, máte napůl vyhráno. Teď už je jen stačí doplnit o lehké záclony z transparentního materiálu (co takhle voál?), případně o tenké rolety a je to. Výsledný efekt můžete ještě umocnit vhodně umístěnými zrcadly, která díky odrazu světla prostor opticky zase o něco rozšíří.

Nezapomínejte na vhodně zvolené interiérové osvětlení. Šetřete místem a místo stojacích lamp si posviťte bodovými světly s nastavitelnou hlavou. O útulnou atmosféru se postarají malé stolní lampičky, které zároveň svým světlem zatočí s tmavými rohy, a tím prostor zase o něco zvětší.

 
 

 

Chytrý nábytek vyhrává

Clic-clac pohovka Pianisimo s úložným prostorem

Při výběru nábytku myslete na to, že do malých prostor jsou vhodné světlé díly v jednom stylu. Na nábytek z masivu rovnou zapomeňte. Vašemu bytu budou slušet úzké komody, poličky a otevřené skříňky.

Problémem každého bydlení zpravidla bývá nedostatek úložného prostoru. Naštěstí i na to lze lehce vyzrát. Díky vestavěným skříním nebo závěsným systémům můžete využít opravdu každý centimetr místa od podlahy až ke stropu, což v malém bytě rozhodně oceníte. Naši postel Patricie nebo pohovku Pianisimo si oblíbíte díky jejich rafinovaným úložným prostorům.

Speciální multifunkční nábytek je vyráběný přímo na míru malým bytům. Pokud bojujete o každý kousek místa, rozhodně oceníte sklápěcí postel Teddy, kterou kdykoliv během chvilky proměníte v úzkou skříň. Na podobném principu funguje i skládací stůl Expert X, který vám bezvadně poslouží třeba při rodinném obědě. Pak ho jen jednoduše složíte a vznikne malý odkládací stoleček, do kterého můžete uložit jakékoliv drobnosti.

 
 

 

Dotáhněte svůj domov k dokonalosti

I u menších interiérů platí, že doplňky jim dodají šmrnc a domácí atmosféru. Je však důležité myslet na to, že méně je v tomto případě více. Nezahlcujte zbytečně volný prostor a raději použijte jen pár zajímavých dekorací. Ty pak můžete během roku průběžně obměňovat a váš byt tak pokaždé získá nový ráz.

 

Přejeme vám mnoho inspirace!

Vaše Divanti