×

Barvy, co zahřejí vaši domácnost

Přichází období plné hřejivých barev. Máte i vy rádi barvy podzimního listí? Inspirujte se jimi ve svém interiéru. A nemusí se jednat jen o tapety nebo dekorace. Do podzimní nálady se můžete úplně položit, a to doslova! Vybírejte ze spousty odstínů a materiálů a sestavte si sedačku podle své fantazie.

 

Pro každé roční období jsou typické jiné barevné odstíny. Zatímco na jaře zpravidla vede svěží zelená, pastelově žlutá a světle modrá, teď na podzim jsou tím pravým zemité barvy. Každému interiéru dodají úžasně hřejivou atmosféru, což v období sychravého počasí, plískanic a brzké tmy jistě uvítáte. A protože navíc evokují zemskou energii, je jistotou, že vám dobijí baterky. O jaké barvy jde a s čím je kombinovat?

 
 

Žlutá jako podzimní slunce

Chcete do svého obývacího pokoje vnést více dobré nálady a optimismu? Vsaďte na podzimní odstíny žluté – medový, okr, hořčičný a zlatý. Spolehlivě rozzáří interiér a nabijí vás ohromným množstvím energie. Žlutou pohovku můžete doplnit o pár dalších žlutých prvků, barva slunce si ale skvěle rozumí například s šedou, fialovou nebo i tmavě hnědou barvou.

Tip pro vás: Designová sedačka v retro stylu BONDI je ideální sedací soupravou, které žluté čalounění (odstín Minerva 16) neskonale sluší. Kombinujte s dřevem v odstínu ořech.

 
 

Oranžová – hlavní barva podzimu

Vídáme ji na spadaném listí a připomíná nám poslední teplé slunečné dny podzimu. Je tedy jasné, že pokud toužíte po troše příjemné nostalgie v nevlídných podzimních večerech, je oranžová tím ideálním pro váš obývák. Navíc vás stejně jako žlutá barva naladí na vlnu skvělé nálady. Dokonalou kombinaci vytvoříte s tmavě hnědými a šedými doplňky.

Tip pro Vás: Sedací souprava SOLANO je přesně tím, co vašemu podzimnímu domovu dodá hřejivou útulnost. Navíc je úžasně pohodlná a v případě potřeby ji lze i rozložit.

 
 

Hnědá jako základ podzimního interiéru

Chcete-li do svého obývacího pokoje vpustit podzim v jeho plné síle, nemůže u toho chybět hnědá barva. V její blízkosti se budete cítit velmi příjemně, klidně a odpočinek v hnědé pohovce se pro vás stane dokonalým relaxem. Protože je tato barva sama o sobě dost tmavá, je třeba ji vyvážit světlými doplňky a dostatečným osvětlením.

Tip pro Vás: Rohová sedací souprava PLATON je ideální pro náročné uživatele a milovníky designu. Stane se dominantou vašeho obývacího pokoje a propůjčí mu přesně tu podzimní atmosféru, po jaké toužíte.

 
 

Červená jako podzimní ovoce

Potřebujete ke konci roku trochu povzbudit mysl a nakopnout ji? Vsaďte na červenou barvu, která do vašeho domova vnese žhavý temperament a rozproudí ve vás krev. Ale pozor! Příliš agresivní červená vás může zbytečně podráždit. Proto jsou tím pravým spíše tlumené odstíny – barva červeného vína nebo bordó. V kombinaci s bílou, hnědou nebo šedou vytvoří ve vašem domově dokonalou harmonii podzimu.

Tip pro Vás: Máte-li vysoké nároky na kvalitu i design, pak je rohová sedací souprava HERA 265 pro vás tou nejlepší možnou volbou a zároveň ideálním společníkem pro dlouhé podzimní večery u knihy či filmu.

 
 

Přejeme vám spoustu podzimní inspirace pro váš domov!

Vaše Divanti